Chovatelská Stanice Pyrenejských Horských Psů

Novinky a události

19. února 2018 - 6 týdnů

Štěňátka dovršila 6 týdnů života. Dny i noci tráví venku, když prší, zaběhnou si pod střechu. Dvůr už je jim malý a pohybují se i po zahradě. Postupně je bereme na louku, kde se jim moc zamlouvá dění, pachy a spousta dalších tvorů ke zkoumání. Zvládají větší kosti (kuřecí hřbety, skelety) a užívají si téměř každodenních návštěv. V týdnu je čeká první jízda autem, očkování a čipování.

6 týdnů6 týdnů6 týdnů6 týdnů

5. února 2018 - 1 měsíc

Šťeňátka oslavila měsíc života. Dny tráví venku, seznamují se s okolím a ostatními zvířecími obyvateli a užívají si četných návštěv. Po prvních příkrmech ve formě libové svaloviny z našich zdrojů (kůzlečí, kuřecí, králičí) a kozího mléka, postupně přecházíme na mleté hovězí s přílohami a zeleninou, neprané dršťky atd. V týdnu je čeká druhé odčervení.

1 měsíc 1 měsíc 1 měsíc

29. ledna 2018 - 22 dní života

Štěňátkům už je 22 dní. Mají za sebou první odčervení, začínají se učit pít z misky (kozí mléko), v týdnu je čekají první masité příkrmy, větší návštěvy a objevování venkovního světa. Byla doplněna fotogalerie.

22 dní života22 dní života

16. ledna 2018 - 9 dní života

Štěňátka rostou doslova před očima, pomalu se chystají otevřít oči a začínají o sobě dávat hlasitě vědět. Týden po jejich narození přišla na svět dvojčata od naší Evelíny.

9 dní života9 dní života9 dní života

7. ledna 2018 - Vrh B

Dne 7.1.2018 porodila Exí 8 silných štěňátek (10 celkem, 2 fenky mrtvě). Máme 5 fenek a 3 pejsky. Poslední (bohužel už mrtvé) štěně jsme se po náročném a vyčerpávajícím porodu rozhodli přivést na svět raději pomocí císařského řezu. Všechna štěňátka jsou rezervovaná.

Vrh BVrh BVrh B

27. prosince 2017 - Poslední dny do porodu

Poslední dny do poroduPoslední dny do poroduPoslední dny do porodu

30. listopadu 2017 - Březost potvrzena

Březost sonograficky potvrzena:-) Narození štěňátek očekáváme v termínu od 3.1.2018 do 7.1.2018. Přijímáme rezervace na štěňátka - již pouze na pejsky.

30. listopadu 2017 - Nové fotografie

Přidány nové fotografie do galerií.

Nové fotografieNové fotografie

6. listopadu 2017 - Krytí

Dne 5.11.2017 a 7.11.2017 proběhlo úspěšně krytí naší Hextry. Více informací v sekci Štěňátka.

KrytíKrytíKrytí

15. října 2017 - Klubová výstava KPP

Na klubové výstavě posuzované specialistou na plemeno (Joao Vasco Pocas, Portugalsko) se předvedla Exa, Amos a z vrhu A Arandalle a Amon. Všichni dostali známku výborný a pěkné posudky - nedostatky potvrzeny, klady také:-) Amos s Exou splnili podmínky pro přiznání titulu Klubový šampion, Arandalle pro Klubovou junior šampionku. Amon navíc s titulem CAC, Amos r.CAC. Byl to opět krásný den se spoustou nádherných pyrenejských horských psů.

Klubová výstava KPPKlubová výstava KPP

21. června 2017 - První rok

V sobotu 17.6.2017 oslavila štěňata z vrhu A první narozeniny. Mám radost, že se všechna dostala ke skvělým majitelům :-)

První rok

20. dubna 2017 - Klubová výstava KPP

Exi získala ocenění V1, CAC, Klubový vítěz, BOS. Naše odchovy, kterým tímto velmi děkuji za účast: Arandalle Apaltasunez - VJ, CAJC, Klubový vítěz mladých, Aurora Apaltasunez - výborná 3, Amon Apaltasunez - výborný 3, Apollon Apaltasunez - dobrý. Amosova dcera Adélka u Horní obory - velmi nadějná 1, BIS BABY. Posuzoval Rafael Escar Tabuena, specialista na PHP ze Španělska.

Klubová výstava KPPKlubová výstava KPPKlubová výstava KPPKlubová výstava KPPKlubová výstava KPP

8. listopadu 2016 - Narodila se štěňátka

Dne 8.11.2016 se narodila štěňátka ze spojení Amose a Amandy Údolí Jiráska.

Narodila se štěňátkaNarodila se štěňátkaNarodila se štěňátka

19. srpna 2016 - Fenka Abba v novém domově

Dnes odjela do nového domova fenka Abba. Spolu s volnou Arabellou jsou navyklé na obojek, zvykají si na vodítko a vyráželi jsme na první procházky. Cestu autem na veterinu si především Arabella velmi užívala, kdyby mohla, vystrčí hlavu z okýnka a nechá se ovívat větrem ještě více. Exi přestala kojit až koncem devátého týdne života štěňat, díky čemuž Abba dohnala váhu a z nejmenšího štěněte z vrhu se téměř srovnala s největší Arabellou.

13. srpna 2016 - Štěňátka se rozjela do nových domovů

Štěňátka se rozjela do nových domovů. Týden s námi ještě zůstává fenka Abba a prozatím volná fenka Arabella. V týdnu nás čeká čtvrté odčervení, přeočkování a první procházky městem.

5. srpna 2016 - Poslední společný týden

čeká nás poslední společný týden než se štěňda rozjedou do nových domovů... Jsou to malí, veselí a všudypřítomní pomocníci a už nyní nám je po nich smutno. Máma Exi stále kojí, táta Amos učí jak správně běhat podél plotu a vyštěkávat kolemjdoucí :-)

Poslední společný týdenPoslední společný týdenPoslední společný týdenPoslední společný týden

17. června 2016 - Máme štěňátka

Dne 17.6.2016 Exí porodila 11 štěňátek - 6 fenek a 5 pejsků. Všechna jsou znaková a mají se čile k světu. Exí vše zvládla bez sebemenších potíží a jako správná matka se vzorně stará.

Máme štěňátka

17. dubna 2016 - OČEKÁVÁME NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK - BŘEZOST SONOGRAFICKY POTVRZENA

Ze spojení našeho Amose a Exí. Krytí proběhlo 17.4. - 19.4.2016, předpokládaný datum narození je 15.6.2016.

OČEKÁVÁME NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK - BŘEZOST SONOGRAFICKY POTVRZENA